-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ دی ۳, پنجشنبه

یک گروه سربازان درسنگین گیرافتاده اند.

نظامیان میگویند: ما اثری از کمک ندیده ایم.
پرچم سفید امارت اسلامی برفرار ولسوالی سنگین


حاجی سلیمان شاه ولسوال سنگین به بی‌بی‌سی گفته که ساعت پنج بامداد هلی‌کوپتر ارتش او را با ۱۵ تن زخمی و اجساد چهار سرباز از مرکز این ولسوالی به پایگاه شورابک (کمپ بسشین) منتقل کرد.
او افزود که در مرکز سنگین جنگ به شدت جریان دارد و سربازانی که در مقر یک واحد ارتش گیر مانده برای نجات جان خود می‌جنگند، در حالی که ساختمان مقر ولسوالی و فرماندهی پلیس به دست طالبان افتاده است.
گفته می شود که چندصد سرباز و پلیس در یک پادگان ارتش در حدود ۷ کیلومتری سنگین تحت محاصره هستند.
یک افسر پلیس در این پادگان به بی بی سی گفت که "کل" شهر اکنون تحت کنترل پیکارجویان طالبان است و افزود:‌ "ما اثری از کمک ندیده ایم."
او گفت که ۱۵ سرباز زخمی و جسد ۲۰ سرباز کشته شده نیز در همین پایگاه است و اضافه کرد:‌ "نیروهای تقویتی با مقداری فاصله با چتر پریده اند... اما همه جاده ها مسدود است و در کنترل پیکارجویان است."
او گفت که مرکز ولسوالی کاملاً به تصرف طالبان درآمده و خود می‌تواند ببیند که این گروه پرچم خود را بر فراز بام‌های مراکز دولتی و بازار ولسوالی برفراشته و تنها مقر پایگاه ارتش به کنترل این گروه درنیامده است.