-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ دی ۵, شنبه

گروه طالب واقعاً از داعش ترسیده است.

همایش های ریش و لنگوته را بار دیگر درکابل شاهد خواهیم بود.


گروه طالبان افغانستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که خارجی‌ها از حضور و فعالیت داعش در افغانستان حمایت می‌کنند که این موضوع در کنار تحریم‌های جدید ملل متحد از موانع اصلی مذاکرات صلح افغانستان است.
 گروه طالبان افغانستان در واکنش  به تمدید تحریمهای شوراى امنیت ملل متحد علیه این گروه گفته است: این تحریم و اقدامات دیگر، باعث ایجاد موانع بر سر راه روند صلح افغانستان می‌شود.
ظرف پانزده سال اخیر، این دومین بار است که طالبان از سردرمانده گی و ترس، خواهان «صلح» شده اند. بار نخست، پس از حمله طیاره های امریکایی بر تحکیمات دفاعی ( خط اول جنگ در مزار و شمالی) پیوسته بالای نیروهای ائتلاف شمال صدا می کردند که بیایید جنگ را بس کنیم که خارجی ها به افغانستان تجاوز کرده اند و بعد از آن، میان خود جور آمد می کنیم. اکنون نیز که داعش سایه سان دنبال طالبان افتاده، برعکس مشی و فتوای مغزی خود، از صلح سخن میگویند.