-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ آذر ۱۳, جمعه

پوتین رهبری «جنگ سرد» جدید را در دست گرفته است.

پوتین مدعی است که «الله» تصمیم گرفته که ترکیه مجازات شود.


رئیس‌ جمهور روسیه امروز در اظهاراتی تهدیدآمیز علیه آنکارا اعلام کرد: ترکیه از سرنگون کردن جنگنده روسی پشیمان خواهد شد، تصمیم گرفته ایم عاملان این اقدام را مجازات کنیم و این کار را انجام خواهیم داد.
به گزارش خبرگزاری اینترفکس، پوتین در سخنرانی سالانه خود در برابر نمایندگان پارلمان روسیه گفت: من هرگز اقدامات دولت ترکیه که مسئول سرنگونی جنگنده روسی است را فراموش نخواهم کرد، به نظر می‌رسد سران ترکیه عقل خود را از دست داده‌اند.

رئیس جمهور روسیه گفت: فقط "الله" می‌تواند بفهمد که آنها چرا این کار را کردند و ظاهراً "الله" تصمیم گرفته که این دار و دسته را که فاقد عقل و منطق هستند، تنبیه کند.

پوتین در ادامه گفت: سران ترکیه بدانند مجازات آنها تنها از طریق کاهش روابط تجاری نخواهد بود، هرکس گمان می‌کند که پاسخ روسیه به ترکیه به تحریم و محدودیت روابط تجاری محدود خواهد شد در اشتباه است.

این در حالیست که وزیر خارجه روسیه قرار است امروز در بلگراد با همتای ترک خود دیدار کند. این خبر را دقایقی پیش خبرگزاری ریانووستی روسیه منتشر کرده است.

در همین حال نخست وزیر ترکیه با انتقاد شدید از روسیه گفت: ادعاهای مسکو مشابه تبلیغات دوره جنگ سرد است.

احمد داود اوغلو با رد ادعای روسیه که ترکیه را به خرید نفت از داعش متهم کرده گفت: اظهارات مقامات روسیه یادآور دوران جنگ سرد و تبلیغات دروغین آن دوران است.