-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ آذر ۲۰, جمعه

روسیه: دولت کابل همکار داعش است!

افغانستان زیر باران تهدید های جدی از استقامت شمال


دو مقام بلندپایه افغانستان با داعش همکاری می‌کنند.
خبرگزاری «تاس روسیه از همکاری دو مقام بلندپایه دولت افغانستان با گروه تروریستی داعش خبر داد.
خبرگزاری فارس: دو مقام بلندپایه افغانستان با داعش همکاری می‌کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه به نقل از «رادیو آزادی»، خبرگزاری «تاس» روسیه با تکیه به منابع خود گفت که بالگردهای نظامی نوع می- 17 افغانستان جنگجویان داعش را به مرزهای تاجیکستان و ترکمنستان انتقال می دهند.

بنا بر اطلاعات این خبرگزاری، عملیات انتقال جنگجویان داعش به مزرهای تاجیکستان و ترکمنستان را «معصوم استانکزی» سرپرست وزارت دفاع و «حنیف اتمر» مشاور امنیتی رئیس جمهور افغانستان رهبری می‌کنند.

خبرگزاری ها جزیات بیشتری را در این مورد منتشر نکردند. سفارت افغانستان در دوشنبه نیز تاکنون در این زمینه واکنشی نشان نداده است.

این گزارش خبرگزاری «تاس» روسی ادامه همان بحث هایی است که در حال حاضر در افغانستان ادامه دارد و برخی از مقام های این کشور یکدیگر را برای همکاری با گروه تروریستی داعش متهم می کنند. از جمله 2 دسامبر سال جاری «عبدالظاهر قادر» معاون اول رئیس پارلمان افغانستان در حالی که نوار ویدیوئی در دست داشت، ادعا کرد که اگر در این مورد افشاگری کند، افغانستان به مشکل جدی امنیتی روبرو خواهد شد.

وی با انگشت اشاره به سوی برخی از مقامات امنیتی افغانستان گفت که آنها پشت پرده دفاع از دولت به طور غیر مستقیم در بی ثباتی این کشور دست دارند.

با وجود اینکه از اظهارات معاون ریئس پارلمان افغانستان بیش از یک هفته می گذرد، ولی نهادهای امنیتی این کشور از اظهارنظر در این مورد خودداری می کنند.