-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ آذر ۱۴, شنبه

تیغ کشی عراق علیه امریکا و ترکیه

جنگ نزدیک می شود.


حیدر العبادی صدراعظم عراق استقرار نیروهای ترکیه در نزدیک موصل در شمال عراق را محکوم کرده و خواهان خروج فوری آنان شده است.
به نظر می رسد که در سیاست جدید دولت عراق چرخشی به وجود آمده و موضع حکومت آن کشور در بحرانی که خاورمیانه را درهم پیچانده، به سیاست خارجی ایران همسو شده است. 
عبادی دیروز در یک بیانیه گفت که ورود یک واحد نظامی نیروهای ترکیه با تعداد تانک و توپ به ولایت نینوا در شمال عراق حاکمیت عراق را نقض کرده است. اگر جنگی در بگیرد، لشکرهای ایرانی از طریق عراق، درکوبیدن داعش و مقابل با تلاش های امریکا برای استقرار نیروهای رزمی جدید در خاک عراق پیشدستی خواهد کرد.

پیش ازین، خبرگزاری رویترز گزارش داد که یک صد و پنجاه سرباز ترکیه به هدف آموزش سربازان عراقی در جنگ علیه گروه دولت اسلامی یا داعش به شمال عراق رفته اند. چنین به نظر می رسد که عراق ریسمان نفوذ امریکا یا حساب بردن از ترکیه را به دور انداخته است. وقایع سیاسی و نظامی هر بیست وچهار ساعت در محور عراق و شام در تغییر است و این از یک جنگ ناگهانی و بزرگ حکایه دارد.