-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ بهمن ۴, یکشنبه

نیروی نظامی 3 کشور وارد خاک سوریه و عراق می شود

ترکیه، عربستان وقطر 


پیک نت: بدنبال ضرباتی که به داعش و دیگر گروه های مسلح مورد حمایت عربستان و ترکیه در سوریه وارد شده و بازپس گیری پیآپی شهرهای سوریه از این گروه ها توسط ارتش سوریه، ترکیه و عربستان با جلب نظر موافق انگلستان و امریکا دست به کار طرح دیگری برای جلوگیری از تسلط ارتش سوریه به تمامی خاک این کشور و حفظ تمامیت ارضی آن شدند.

روز گذشته روزنامه القدس العربی نوشت، نیروهای عربی (عربستان و قطر) و نیروهای نظامی ترکیه  با مشارکت یگان‌های نظامی غربی، بویژه انگلیس و آمریکا برای حمایت از نیروهای مخالف حکومت سوریه به غیر از داعش وارد سوریه خواهند شد. آنها می خواهند کنترل مناطقی را که توسط گروه های مسلح اپوزیسیون آزاد شده را در دست بگیرند. این مناطق باصطلاح آزاد شده در مجاورت مرزهای سوریه و ترکیه قرار دارد. وزیر خارجه عربستان اعزام نیروهای ویژه عربستانی به سوریه را تائید کرد و گفت هدف از ورود نظامی به خاک سوریه از بین بردن داعش است اما تا بشار اسد بر سر کار باشد داعش هم هست. وی به نکته مهم دیگری هم اشاره کرد و آن این که همین نیروها در خاک عراق هم مستقر خواهند شد تا تقسیم قدرت میان اقوام و مذاهب درعراق را تضمین کنند. ائتلاف نظامی- اسلامی به زودی کار خود را شروع خواهد کرد.