-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ دی ۱۱, جمعه

بازگشت ابرهای تیره بر روابط امریکا- ایران

جنگ مخفی در منطقه درحال گسترش است.


نيويورک تايمز گزارش کرد که مقامات دولت اوباما پيش نويس فهرست تحريم هاي جديدي را که علیه رژیم تهران آماده مي کنند، به کنگره تحويل دادند.

به گزارش فاکس‌نیوز، قرار است جمعا یازده شخص و شرکت به دلیل ارتباط با برنامه موشکی رژیم ایران تحریم شوند. این اقدام در واکنش به آزمایش موشک بالستیک عماد صورت می‌گیرد.

در پاسخ به اقدامات جدید امریکا، حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، به وزارت دفاع دستور داده است که برنامه‌های موشکی ایران را با "سرعت و جدیت بیشتری" ادامه دهد.

رئیس جمهور ایران در نامه‌ای خطاب به حسین دهقان، وزیر دفاع، نوشته است: "ظاهرا دولت آمریکا در نظر دارد، در ادامه سیاست‌های خصمانه و دخالت نامشروع و غیرقانونی خود در زمینه حق تقویت قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران، اقدام به افزودن افراد و موسسات جدیدی در فهرست تحریم‌های ظالمانه قبلی نماید."
او گفته با توجه به این مساله "لازم است در چارچوب سیاست‌های دفاعی مصوب، برنامه تولید انواع موشک های مورد نیاز نیروهای مسلح با سرعت و جدیت بیشتری ادامه یابد."

حسن روحانی در دستور خود به وزارت دفاع گفته است: "در صورت تکرار این گونه اقدامات غلط و مداخله جویانه از سوی آمریکا، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح موظف است با استفاده از کلیه امکانات، برنامه ریزی جدیدی برای گسترش توانمندی های موشکی کشور، به عمل آورد."