-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ دی ۲۲, سه‌شنبه

صادق «مدبر»: جنرال صاحب پشقِل تشریف نیاورده؟

درشورای «حراست وثبات» چالش های حیثیتی به علت موقف گیری بسم الله «محمدی» افزایش یافته است.


خبرواصله به «گزارشنامه افغانستان» حکایه دارد که رهبران شورای حراست، از جمله یونس قانونی، محمد عمر داودزی، داکتر صادق مدبر، عبدالهادی ارغندیوال وجنرال رحیم وردگ، بسم الله محمدی را سوژه طنز و خوشمزه گی ها لفظی خویش ساخته و القاب معروفی که وی در گسترۀ ارتباطات مجازی و مجالس خصوصی به آن شهره گشته است؛ را پیوسته بر زبان می آورند. مانند جنرال پیشقل، ومجاهد پیشقل دزد و دین درخطر است وغیره وغیره.
سران شورای حراست از واکنش های مردمی علیه میلیادرهای جهادی و سکولار، به تشویش افتاده اند. 
دربخشی از خبر چنین آمده است: «درمجلس چند روز پیش آقای صادق «مدبر» گفت که جنرال صاحب پیشقل خان تشریف نیاورده است. درجواب وی آقای ارغندیوال اظهار داشت که شاید دین درخطر باشد!» بدین ترتیب تا شروع جلسه و حضور همه سران، خنده و مزاح جریان داشت. 
بسم الله «محمدی» افزون بر پرونده های درشت فساد مالی، از سهم داران مرکزی پروژه «پنتاگون کابل» نیز بوده است که وامریکایی ها چنین پروژه را طی یک معامله در اختیار وی شرکای او قرار دادند.