-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ بهمن ۷, چهارشنبه

افغانستان، برج دیده بانی امریکا است.

اشاره: صاحبان این برج را نمی توان درگرسنه گی نگهداشت یا به پاکستان واگذار کرد؛ اما برج دیده بانی را مال خود تصور کرد. 


رادیو آزادی: روزنامهء واشنگتن پُست می نویسد که مقام های ارشد نظامی امریکا در حال حاضر در مورد این تعهدات ایالات متحده صحبت می کنند که هزاران نظامی امریکا را در چند دهه آینده در افغانستان حفظ نمایند.

روزنامه به نقل از این مقام ها نوشته است که آنها چند ماه پیش پلان داشتند که آخرین گروه سربازان امریکایی را تا آخر سال از افغانستان خارج سازند اما به گفته آنها از فصل خزان به اینسو اختلاف نظر در این مورد ایجاد شده است و آن هم پس از آنکه رئیس جمهور اوباما پلان خروج سربازان از افغانستان را لغو کرد.

به نوشته واشنگتن پست مشاورین پالیسی خارجی از میان جمهوریخواهان و دیموکراتان روی مسئلهء حضور درازمدت نظامیان امریکایی در افغانستان بحث می کنند و این را بررسی می نمایند که پس از پایان دوره ریاست جمهوری بارک اوباما چی کاری را انجام دهند.

روزنامه در ادامه از مایکل فلورنای یک مقام پیشین وزارت دفاع امریکا نیز نقل کرده که می گوید: " افغانستان چنین یک مکانِ نیست که از آنجا اینگونه پا به عقب کشید. "

به باور واشنگتن پست، مایکل فلورنای کسی است که در صورت پیروزی هیلاری کلنتن در انتخابات آینده ریاست جمهوری امریکا شاید به عنوان نامزد وزارت دفاع ایالات متحده معرفی شود.

مایکل فلورنای با اشاره به اهمیت افغانستان در اخیر سوال کرده است که در افغانستان چی باید کرد؟

روزنامه واشنگتن پست به نقل از مقام های امریکایی می نویسد که امریکا به چنین یک محل نیاز دارد که از آنجا نه تنها در داخل افغانستان بلکه در تمام آسیای جنوبی گروه های تروریستی را هدف قرار بدهد.