-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ بهمن ۱۱, یکشنبه

هیأت پنجشیر به روح ملاعمر دعا کرد.

بوی نشست اخیر در قطر کم کم بالا می شود.


به گزارش خبرگزاری پژواک، در نشست اخیردر قطر بین نماینده گان غیررسمی از افغانستان و شماری از اعضای طالبان، محمد عمر«داود» زی وزیر داخله حکومت کرزی از طالبان «معذرت» خواسته و در روز دوم نشست؛ شخصی به نام داکتر حسام الدين همراه، اعضاى هيئت و باشندۀ ولايت پنجشير و معين اسبق وزارت کار و امور اجتماعى، دست گل کلانی به آب داده اند.
قاضی حسن حقیار، یکی از اشتراک کننده ها به عنوان شاهد اصلی صحنه این ماجرا را تأیی کرده و گفته است:
داکتر حسام الدین همراه، اعضای هیأت و باشنده ولایت پنجشیر براى فاتحه خوانى ملا محمد عمر رهبر پيشين طالبان، صدا بلند کرد و همه اشتراک کنندگان، يکجا مراسم فاتحۀ نامبرده را به جا آوردند.
اما تعجب درین جاست که داود زی چرا از تروریست ها معذرت خواسته است؟
این آقا تا دمِ آخر تحت رهبری کرزی- فهیم، هزاران تروریست را از زندان ها آزاد کردند و بنا به گزارش های تایید شده از سوی منابع خارجی و همچنان استاد کریم خلیلی، کرزی- فهیم از بودجه ضعیف دولتی، مبلغ 800 میلیون دالر به هدف حفظ پایگاه های طالبان و توزیع پول از طریق شورای صلح خرج کرده اند. پس چه کاری نا کرده باقی مانده است که مشارالیه خودش را درکمال خم گردنی، ملزم به معذرت خواهی از نماینده گان تروریزم دانسته است!
 شاید هدف از عذر خواهی داود زی این باشد که قادر نشدند که کابل و ارگ را به طالبان تحویل بدهند.