-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ بهمن ۲, جمعه

پاکستان: حمله از سوی هند وافغانستان بود.

به جای ارگ٬ شورای اجراییه ادعای پاکستان را رد کرد.

به حواله روزنامه وال استریت ژورنال٬ پاکستان به روز پنجشنبه رسماْ ادعا کرد که حمله مرگبار بر دانشگاه «باچا خان» درچهارسده٬ واقع در ایالت پشتونخواُ به وسیله شبه نظامیان مستقر در داخل افغانستان سازماندهی شده بود. گفته شده که رهبری عملیات دردست شخصی به نام عمر منصور بوده است. وال استریت ژورنال نوشته که مقام های امنیتی پاکستان به طور شخصی گفته اند که مهاجمان از سوی هندی ها و اداره اطلاعات افغانستان حمایت شده بودند.
 ژنرال عاصم بجوا سخنگوی ارتش پاکستان، گفت که حمله توسط یک جنگجوی طالب پاکستانیُ از طریق تلفن همراه و از  مکانی در داخل افغانستان، اداره می شد.
او گفت که فرمانده ارتش پاکستان، ژنرال راحیل شریف، جزئیات رویداد را دراختیار رئیس جمهور افغانستان اشرف غنی، مدیر اجرایی افغانستان عبدالله عبدالله، و فرمانده نیروهای بین المللی در افغانستان، جنرال جان کمپبل قرار داده است.
کابل این ادعا را تکذیب کرده است. جاوید فیصل از سخنگویان دکتر عبدالله می گوید که "دولت افغانستان اتهاماتی را که از آن سوی مرز مطرح شده رد می کند. فعالان تروریستی در پاکستان و از پاکستان هستند.