-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ دی ۲۶, شنبه

روایت خلیلزاد از مذاکرات اسلام آباد

خلیلزاد: مذاکرات اسلام آباد ما را نا امید کرد.


زلمى خلیلزاد سفیر سابق آمریکا در افغانستان و عراق اعلام کرد: نقش پاکستان در روند صلح افغانستان مشکوک است و نشست چهار جانبه افغانستان، پاکستان، آمریکا و چین در اسلام آباد امیدوار کننده نیست.
وی گفت که از نقش پاکستان در روند صلح نا امید شده است و از آمریکا خواسته همکارى‌هاى خود را با اسلام‌آباد در روند صلح افغانستان مشروط کند تا این کشور گروههای تروریستی و مسلح را پای میز مذاکره حاضر کند.
خلیلزاد افزود: پاکستان باید در عمل ثابت کند که این کشور، علیه همه گروه‌هاى تروریستى اقدامات جدى انجام می‌دهد که با روند صلح ترکیب نمی‌شود.
این دیپلمات سابق آمریکا اذعان داشت: پاکستان تاکنون هیچ تعهد شفافی نداده است و اظهارات روشنی در نشست اسلام آباد در مورد صلح نیز انجام نشده است.
زلمی خلیلزاد تصریح کرد: اسلامآباد باید اعلام کند علیه گروههاى تروریستى که در پاکستان حضور دارند و در روند صلح مشارکت نمی‌کنند، اقدامات جدى انجام خواهد داد.
وی ادامه داد: اگر اقدامات جدى پاکستان در برابر تروریستها صورت نگیرد، روشن است که این کشور در روند صلح افغانستان صادق نیست.
خلیلزاد اظهار داشت: موفقیت روند صلح به همکارى واقعى پاکستان ارتباط دارد و لازم است در این مورد اسلام‌آباد تحت فشار بیشتری باشد تا اقدامات جدى براى حاضر کردن گروههاى تروریستى و مسلح به میز مذاکره انجام شود.
وى افزود: در نشست چهار جانبه اسلام آباد، از پاکستان امیدهاى زیادی داشتم، اما در عمل هیچ اقدامی صورت نپذیرفت.
زلمی خلیلزاد با ابراز نگرانى گفت: اگر روند مذاکرات صلح طولانی شود و مردم به این باور برسند که این روند به آسانی موفق نخواهد شد، در این صورت فصل آینده جنگ بسیار دشوار و خطرناک خواهد شد.