-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ بهمن ۶, سه‌شنبه

حکومت بخشی از پروژه داعش است.

دکترغنی از «دفن» داعش سخن راند؛ اما ننگرهاری ها شاهد که از چند طرف تلاش جریان دارد تا از ایجاد یک جبهه ضد داعشی در ننگرهار جلوگیری شود.


در ماه های اخیر، از مدارک واسناد مرتبط با همسویی امریکا و دولت افغانستان با گروه داعش سخن گفته می شود. امین الله امرخیل قوماندان نام آور پلیس، جاوید کوهستانی آگاه مسایل امنیتی، و ظاهرقدیر عضو ولسی جرگه از اکمال طالب و داعش به وسیله امریکایی ها و طیارات «مشکوک» که در مراکز تجمع طالبان فرود می آیند؛ ادعا هایی پیوسته مطرح کرده اند.
در تازه ترین مورد، غلامحسین ناصری عضو مجلس نمایندگان در برنامه «تحول» گفت: صحبت رییس جمهور تشریفاتی و رویکردی کمپاینی داشت. رییس جمهور در سفر اخیرش به ننگرهار دستور داد که داعش را نابود کنند. در حالی که اسنادی پیدا شده است که حکومت از داعش در ننگرهار حمایت کرده، به آنها سلاح داده و آنها را تمویل کرده است. از این طرف هم آمریکا اردوی ما را تجهیز نمی کند، به تعهدات خود در برابر ما عمل نمی کند و پاکستان هم علیه ما جنگی اعلان نشده را دوام می دهد. اسنادی هم پیدا شده است که آمریکا نیز درحمایت از داعش قرار دارد. آنها می خواهند ضاع افغانستان را مغشوش نگاه دارند تا با استفاده از این اوضاع به اهداف خود برسند.