-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ بهمن ۲, جمعه

عربستان٬ علیه ایران جبهه اسلامی می سازد.

آیا تندروان هر دوسوی خط٬ به دامن زدن به جنگ احتیاج دارند؟


 
بدعوت عربستان سعودی، اجلاس فوق العاده وزرای خارجه سازمان همکاری های اسلامی امروز در عربستان تشکیل می شود. دستور کار این اجلاس، که در جده و به خواست عربستان تشکیل می شود، مسئله حمله به سفارت و کنسولگری این کشور در تهران و مشهد است. از روز آشکارتر است که عربستان در پی گسترش جبهه ای از کشورهای اسلامی علیه ایران است. کشورهائی که تقریبا همگی آنها دارای اکثریت سنی هستند و عربستان می کوشد به این جبهه هویت مذهبی ببخشد که معنای آن جبهه کشورهای سنی مذهب در برابر ایران است که دارای اکثریت شیعه است. برخی تهدیدهای نظامی فرماندهان سپاه، پس از حمله به سفارت و کنسولگری عربستان و نمایش تونل های موشکی ایران و همچنین اظهار نظرهای تحریک آمیز امثال آیت الله احمد جنتی که خواهان "سقط شدن حکومت آل سعود و برقراری یک حکومت مسلمان دیگر در عربستان شده تا مکه را اداره کند"، هر کدام باندازه کافی بهانه لازم را به عربستان داده تا از ترکیه تا سومالی و از اندونزی تا پاکستان و سپس کشورهای خاورمیانه را علیه ایران اتمی و موشکی به یاری بطلبد.
خبرگزاری های ایران گزارش دادند که برای شرکت در این اجلاس فوق العاده، وزارت خارجه جمهوری اسلامی "عباس عراقچی" معاون وزیرخارجه و عضو ارشد مذاکرات اتمی را راهی عربستان کرده تا بلکه بتواند آب رفته را به جوی باز گرداند. همین خبرگزاری ها نوشتند که عربستان علیرغم خودسرانه اعلام شدن حمله به سفارت و کنسولگری عربستان درایران و محکوم کردن آن توسط مسئولان کشور در پی ادامه تنش آفرینی با ایران است. (لابد یکی از مقامات جنتی است با اظهارات بالا و یا امثال سردار نقدی است!)