-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ بهمن ۶, سه‌شنبه

قوماندۀ اسماعیل خان علیه داعش

نخستین موضع‌گیری «شورای حراست و ثبات افغانستان»
فراخوان عمومی «اسماعیل‌خان» برای مبارزه با داعش در غرب افغانستان


اسماعیل خان
عضو «شورای حراست و ثبات افغانستان» و یکی از رهبران پیشین جهادی در غرب افغانستان برای مبارزه با داعش در مناطق غربی این کشور فراخوان عمومی داده است.
به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «محبوب بنایی» از افراد نزدیک به «محمد اسماعیل خان» رهبر پیشین جهادی در غرب افغانستان گفت که اسماعیل خان از تمام «مجاهدین» غرب این کشور خواسته تا علیه داعش مبارزه کنند.
وی به جمهور نیوز گفت: تنها نیرویی که می‌تواند در برابر افراد وابسته به گروه تروریستی داعش و هرگونه متجاوز وابسته به بیگانگان ایستادگی کند، مجاهدینی هستند که از آمادگی لازم نیز برخوردارند.
این فرمانده جهادی اظهارداشت که اسماعیل خان به تمامی نیروهای مجاهد در غرب کشور فراخوان بسیج عمومی در برابر داعش و طالبان را داده است.
همچنین این فرمانده جهادی از گروه داعش به عنوان «تکفیری و صهیونیست» یاد کرد.
بنایی خاطرنشان کرد که این آمادگیهای مجاهدین غرب کشور برای اقدامات احتمالی گروه‌های داعش و طالبان است و اگر نیروهای دولتی در برابر این گروهها دچار ضعف شوند، وارد کار خواهند شد.
وی ادامه داد: همه این فعالیتها زیر مجموعه برنامه‌های شورای حراست و ثبات افغانستان است.
شورای حراست و ثبات افغانستان متشکل از سران و رهبران جهادی است که چندی پیش در کابل اعلام موجودیت کرد.
چند روز پیش، اسماعیل خان در میان صدها تن از مردم هرات از «دشمن سوم» یاد کرده بود که به گونه‌ای سربسته به داعش اشاره داشت.
وی پیش‌بینی کرد که جنگ شدیدی بوجود خواهد آمد.