-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ دی ۲۶, شنبه

اوباما: سرکوبی داعش به غیر از افغانستان

اشاره: داعش اصلاً کاری به کارِ اسرائیل و امریکا ندارد. این جنگ خیالی ورسانه یی است. این جنگ، قبل از آن شروع شود، شکست خورده است.


اوباما در گفت وگو با سه تن از فعالان برجسته سایت یوتیوب که به صورت زنده از این پایگاه پخش می شد، گفت:

«این جنگ جهانی سوم نیست. کاری که ما باید بکنیم این است که هسته های آن ها را در آن سوی آب ها، در جاهایی مانند عراق و سوریه هدف قرار دهیم و این همان کاری است که ما داریم می کنیم.»
 وی از سرکوب داعش درکوهستانات افغانستان سخنی نگفت؛ درحالی که جنرال کمبل و دیوید پتریوس فرمانده پیشین قوای امریکا در افغانستان، از روی آوری داعش به افغانستان پیوسته سخن گفته اند و حتی شمار آن ها را دقیقاً سه هزار نفر برآورده اند.
اوباما ادعای عجیبی هم مطرح کرد. وی در بخش دیگری از این مصاحبه گفت: «من می خواهم فشارها را بر گروهی چون داعش که تلاش می کند در ایالات متحده دست به اقدامات تروریستی بزند، حفظ کنم.»
وی نگفت که امریکا درحالی که به قول معروف «درآنسوی کوه قاف» قرار دارد، از کدام راه ممکن است در تیررس جنگ زنده داعش قرار گیرد؛ جز این که خود شان نفرات داعش را سوار هواپیما کرده و در جاده های واشنگتن و نیورک رها کنند.