-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ بهمن ۲, جمعه

فرزند خلف «جهاد» تجاوز جنسی کرد.

منبع نشر: سلام وطندار
لارنس ملاصبور این خبر را بخواند.


محمود حیدری، مدیر مکتبی در ولسوالی کلفگان ولایت تخار هفت روز پیش همراه با افراد مسلحش یخشی‌گل 22 ساله را از مسیر راه می‌ربایند و شب‌هنگام بر او تجاوز می‌کنند.
حکومت محلی تخار این موضوع را از دید رسانه‌ها پنهان نگهداشته بود.
یخشی‌گل باشندۀ روستای «قره‌تو»ی ولسوالی کلفگان است. این دختر جوان در گفت‌وگویی با سلام‌وطندار می‌گوید که مدیر مکتب ابوالحسن خرقانی و افرادش او را از مسیر راه روستا و مرکز ولسوالی ربوده اند و با استفاده از داروی بی‌هوشی، به روستای «چنارِ گنجشکان» در مرز با ولسوالی کشم بدخشان منتقل کرده اند.
یخشی‌گل می‌گوید که چون محمود حیدری و افرادش هنگام تجاوز نیز او را به کمک دارو بی‌هوش کرده بودند، نمی‌داند که تجاوزگران دقیقاً چند نفر بوده و چند بار بر او تجاوز کرده اند.

صبح روز بعد، آقای مدیر 500 افغانی به سرباز پولیسی به نام دُرمحمد می‌دهد تا یخشی‌گل را به خانه‌اش برساند؛ اما درمحمد پس از دادوفریاد یخشی‌گل از سوی اهالی روستا دستگیر می‌شود. این سرباز اکنون در بازداشت پولیس تخار است.
یخشی‌گل می‌گوید که مدیر «لیسۀ مرکزی ابولحسن خرقانی» کلفگان فرزند «ضابط حیدر»، یکی از فرماندهان پیشین جهادی است و در حال حاضر آزادانه در کلفگان و شهر تالقان، مرکز تخار، می‌گردد.
این بانوی جوان می‌گوید که با وجود تلاش‌های پیهم خانواده‌اش، حکومت محلی نسبت به این پرونده بی‌پروا است و شماری از مقام‌های محلی نیز از محمود حیدری حمایت می‌کنند.
فرماندهی پولیس تخار حاضر به ابراز نظر در این باره نیست؛ اما شماری از مقام‌های محلی تأیید می‌کنند که بر یخشی‌گل به گونۀ گروهی تجاوز شده است.
هم‌چنان سنت تیمور، سخن‌گوی والی تخار می‌گوید که مردم پیش از این نیز شکایت‌هایی از محمود حیدری و افراد مسلحش داشته اند. به گفتۀ او، آقای مدیر اکنون فراری است و پولیس تلاش می‌کند تا او را بازداشت کند.
پیش از این نیز فردی به نام در روستای «زردآلودره» همین ولسوالی بر یک دختر تجاوز کرده بود. سرنوشت پروندۀ تجاوز این ملا تاکنون نامعلوم است.