-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ دی ۲۹, سه‌شنبه

تعهد پاکستان باعث «دلگرمی» صلاح الدین ربانی شده!

این ادعا های واهی، حتی مغز های نیمه فعال مردم عادی را هم نمی تواند اغوا کند. پاکستان هرگز، مراکز و دسته جات ابزاری خویش را قربانی گل روی شما نمی کند.


در اعلامیه کشورهای عضو گروه هماهنگی چهارجانبه گفته شده که آنان تعهد کردند که برای از بین بردن تمام "گروه‌های تروریستی، صرف نظر از تابعیت و فعالیت‌های آنها در قلمرو خود" تلاش کنند.
صلاح‌الدین ربانی، وزیر خارجه افغانستان، در مراسم افتتاح نشست در کابل گفت: "اراده جمعی این گروه به حمایت قوی از یک پروسه صلح نتیجه‌محور و تمایل همکاران ما، به‌ویژه پاکستان برای بحث روی استفاده از همه ابزارهای لازم علیه آن عده از گروه‌هایی که از به زمین گذاشتن سلاح و پیوستن به زندگی مسالمت‌آمیز خودداری می‌کنند، برای افغانستان امیدوارکننده بوده است."
او گفت: "تعهد قوی و پی‌هم رهبری پاکستان در این دوره برای همکاری با ما در عرصه‌های مختلف از جمله مبارزه با تروریسم و تسهیل یک روند نتیجه‌محور صلح، که پیشرفت آن از جانب گروه هماهنگی چهارجانبه نظارت می‌شود، باعث دلگری ما شده است."
اشاره: «زمین گذاشتن سلاح!»، هیچ ربطی به تصمیم یا عدم رضایت افغانستان ندارد. هرگز چنین اتفاقی نمی افتد. این تپ وتلاش، پیشاپیش محکوم به شکست است.