-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ اسفند ۹, یکشنبه

درحمله امریکا، 40 دپلومات کشته شدند.

دپلومات ها در اسارت داعش بودند.


شماری از دیپلمات های صربستان (یوگسلاوی سابق) که در لیبی گروگان داعش بودند، در جریان یک بمباران ناشیانه و اشتباه توسط هواپیماهای امریکائی کشته شدند. آنها از سال گذشته در گروگان داعش بودند و دولت صربستان از امریکا دراین باره خواستار توضیح شده است. این عده در یکی از پایگاه های داعش در شهر "مسیراط" زندانی بودند و دولت بلگراد (پایتخت صربستان) مشغول مذاکره با داعش برای رهائی آنها بود که در جریان یک حمله هوائی از سوی هواپیماهای امریکایی همگی کشته شدند. شمار مجموع گروگان هائی که در این حمله کشته شدند 40 تن اعلام شده است. علیرغم اعتراض بلگراد، وزارت دفاع امریکا همچنان پافشاری می کند که قصد امریکا کشتن تروریست ها بوده است. همزمان با این حادثه، در بلگراد هزاران در اعتراض به این حمله و کشتار به خیابانها آمدند و علیه پیوستن صربستان به ناتو شعار دادند.

تلویزیون روسیه 24 در همین زمینه گفت:

این نخستین بار نیست که هواپیماهای بی سر نشین امریکائی در بمباران های کور باعث کشته شدن 22 پزشک و پرستار کشته شدند. در عراق و سوريه نیز همین حادثه چندین بار تکرار شده است.