-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ بهمن ۱۵, پنجشنبه

بازگشت جنرال دوستم؛ زوال یا مقابله از درون؟

مشاورین جنرال دوستم هشیارانه به وی مشوره داده اند که به جای عقب نشینی، به مقابله برخیزد.


جنرال دوستم می‌گوید با وجود کشمکش‌ها، از حکومت کنار نخواهد رفت.
او در سومین کنگره جوانان حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان اعتراف کرد که نتوانسته بسیاری از وعده‌های انتخاباتی‌اش را عملی کند و به همین دلیل "گوشه گیری می‌کند."

وی از سقوط کندز یاد آور شد و گفت: "در مقابل مردم قندوز کم هستیم و معذرت می‌خواهیم."
او با اشاره به ضرب المثل "آفتاب به دو انگشت پنهان نمی‌ماند." گفت: "بعضی‌ها گفتند ژنرال دوستم از حکومت کنار رفته و فاصله گرفته. ما چطور از حکومتی کنار برویم که زحمتش را کشیدیم. ما هرگز این حکومت را خراب نمی‌کنیم. درست است که گپ‌های خود را داریم و کشمکش‌ها پیش می‌آید."
او از مخاطبانش خواست که حوصله داشته باشند و وعده سپرد که هر مشکلی آهسته آهسته حل خواهد شد.
جنرال دوستم عزم جزم کرده بودکه شمال را به گورستان ترور وطالب تبدیل کند؛ اما ناگهان «خپ» شد و درکنگره جوانان جنبش نیز درین باره چیزی نگفت. به نظر میرسد که جنرال، تغییر رفتار خواهد داد و تمرکز خود را علیه گروه دکترغنی از درون تشدید خواهد کرد. مبارزه برای انتخابات مجلس، یکی ازین میدان های رقابت داغ خواهد بود. او به وزن خود آگاه است و کادرخان جنبش تصریح می کنند که ریاست جمهوری دکترغنی، مدیون کار و تلاش آن هاست.