-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ بهمن ۱۷, شنبه

جنگ «تمدن ها» کم کم آغاز می شود.

محتوای اصلی حمله زمینی عربستان بر قلمرو سوریه، اعلام آشکار ورسمی جنگ شیعه- سنی و مهم تر از آن، جنگ تمدنی عرب- فارس است. تنها برندۀ موقتی این جنگ، امریکا و غرب است.


کاخ سفید روز جمعه 5 فوریه اعلام کرد، باراک اوباما رئیس جمهوری این کشور از اعلام آمادگی پادشاهی عربی سعودی برای اعزام نیروی زمینی جهت توسعه مشارکتش در جنگ علیه داعش استقبال کرد.

سرتیپ احمد عسیری مشاور دفتر وزیر دفاع سعودی، روز پنجشنبه در گفت‌وگو با شبکه العربیه از آمادگی ریاض برای مشارکت در هرگونه علمیات زمینی درچارچوب ائتلاف بین‌المللی علیه داعش در سوریه خبر داد.

جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید گفت که اعلام آمادگی روز پنجشنبه سعودی پاسخ مثبتی به درخواست آشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا بود که از شرکا در ائتلاف بین‌المللی خواسته بود تا بر مشارکت خود در مبارزه علیه تشکیلات تروریستی داعش بیفزایند.
ارنست به خبرنگاران گفت:" بر این اساس ما قویا از اعلام آمادگی شرکایمان در سعودی برای تقویت مشارکت نظامی‌شان در این تلاش استقبال می‌کنیم".
پیشتر وزیر دفاع آمریکا گفته بود که این مساله در نشست ائتلاف بین‌المللی که قرار است طی هفته آینده در بروکسل برگزار شود، با مقامات سعودی مورد بحث قرار خواهد گرفت.