-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ بهمن ۱۳, سه‌شنبه

آلمان افغان های پناهنده را به افغانستان باز می گرداند.


این خبر در برگۀ میراحمد «خواجه» منتشر شد.


دولت آلمان درنظر دارد درخواست افغان ها برای کسب پناهندگی از آن کشور را کاهش داده و تعداد بیشتری از اتباع افغانستان را به وطن خود بازگرداند. 
به گزارش خبرگزاری "قطر- .qna" امروز دوشنبه توماس دی میزر وزیر داخله آلمان برای گفتگو درباره افزایش تعداد افغان هایی که به امید کسب پناهندگی به آلمان سفر می کنند وارد کابل شد. 
براساس این گزارش فقط در سال ۲۰۱۴ تعداد ۹۷۰۰ افغان از آلمان تقاضای پناهندگی کردند که این رقم در سال گذشته به بیش از ۱۵۰۰۰۰ درخواست رسید. 
دی میزر ماه نومبر گذشته اعلام کرده بود که افزایش پناهجویان افغان قابل پذیرش نیست. وی یادآوری کرد که سربازان آلمانی و پلیس آن کشور تلاش می کنند تا امنیت در افغانستان بهبود یابد. 
آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان نیز هشدار داده که حضور پناهجویان در آلمان حتی از کشورهای عراق و سوریه موقتی است و آنها باید بعد از پایان جنگ و درگیری ها، به کشورشان بازگردند.
وی افزود، اگر صلح در سوریه برقرار شود و داعش در عراق شکست بخورد، ما از پناهجویان این کشورها انتظار داریم به کشورشان بازگردند. 
در حالی که سال گذشته میلادی یک میلیون و یکصد هزار آواره و پناهجو وارد اروپا شده اند، مرکل و وزیرانش تلاش می کنند رای دهندگان آلمانی را متقاعد کنند که بحران مهاجرت تحت کنترل است. 
http://www.qna.org.qa/…/German-Interior-Minister-Visits-Afg…