-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ اسفند ۶, پنجشنبه

کمپاین وال استریت ژورنال برای طالبان

از چرت نویسی های مطبوعات غربی این نتیجه به دست می آید که طالب قوی تر از امریکا است و اوباما برای مذاکره با طالب، به هر سو دست التماس دراز می کند!


روزنامه والستریت ژورنال در شماره اخیرش مطلبی را تحت عنوان « اوباما با نقشۀ خیالی اش در مورد طالبان، هرج و مرج به وجود آورده است.» منتشر کرده است.
به نوشته روزنامه، جنرال جان نیکولسن قوماندان جدید نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان، آنچه را تایید کرده است که شماری زیادی از ماها از آن ترس داشتیم.

به نوشته والستریت ژورنال جنرال نیکولسن در 28م جنوری به کمیته خدمات نظامی سنای امریکا گفت وضعیت امنیتی در افغانستان بدتر می شود.

والستریت ژورنال می افزاید، دورنمای خروج نیروهای امریکایی طالبان را جسور ساخته است. ملل متحد به روز دوشنبه گفت، رقم تلفات ملکی از حملات تروریستی در افغانستان در سال 2015 به بلندترین سطح آن بعد از سال 2001 رسیده بود که 4 درصد بیشتر از سال 2014 بود.

روزنامه می افزاید، اداره اوباما چشم امید را به چین و پاکستان دوخته است تا طالبان را ترغیب به مذاکره نماید ولی خواست اساسی طالبان که همانا ایجاد یک نظام اسلامی است همچنان استوار میباشد، آنها به هدف دست برداشتن از جنگ صحبت نمی کنند بلکه برای منسجم شدن و ادامه جنگ.