-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ بهمن ۲۴, شنبه

امارات وسعودی توان جنگیدن ندارند.

وینسنت استوارت، مدیر آژانس اطلاعات دفاعی به کمیته خدمات نظامی سنا امریکا


پایگاه اینترنتی «هیل» در مطلبی به نقل از دو تن از روسای اطلاعاتی آمریکا آورده است: «عربستان سعودی و امارات متحده عربی قابلیت های قابل توجهی برای اعزام نیرو به سوریه و مبارزه علیه داعش در اختیار ندارند». 

وینسنت استوارت، مدیر آژانس اطلاعات دفاعی به کمیته خدمات نظامی سنا گفته است: «من برآوردی از نیروی زمینی که عربستان در اختیار دارد و قابلیت های آن برای مبارزه را در اختیار ندارم». 

وی افزود: « اینکه آیا آن ها قابلیت ها لازم برای درگیر شدن همزمان در یمن و عراق و سوریه را داشته باشند، سوال برانگیز است. من فکر می کنم ظرفیت ها و قابلیت های نظامی آن ها برای اعزام نیرو به سوریه و عراق با محدودیت همراه است». 

استوارت و جیمز کلاپر، مدیر سازمان اطلاعات ملی آمریکا گفتند در حالی که عربستان سعودی و امارات متحده عربی پیشنهاد خود برای اعزام نیرو به سوریه را ارائه کرده اند، اما قابلیت اثرگذار نیروهای این دو کشور زیر سوال است.

کلاپر گفت: «من قطعا قدر و ارزش تمایل عربستانی ها برای درگیری زمینی را می دانم اما فکر می کنم اگر آن ها این مسیر را طی کنند، یک چالش جدی برای آن ها خواهد بود». 

عربستان و امارات برای اعزام نیرو به سوریه این شرط را گذاشتند که فرماندهی عملیات ها باید زیر نظر ایالات متحده رهبری شود. این شرط امارات و عربستان به دلیل همان محدودیت هایی نظامی است که آن ها دارند. در همین زمینه، کلاپر می گوید که این وضعیت بدان معناست که این کشورها با توجه به محدودیت هایی که دارند، قابلیت های کنترل و فرماندهی پنتاگون را می خواهند.