-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ اسفند ۲, یکشنبه

روسیه: مذاکرات صلح افغانستان بیهوده است.

ضمیر کابلوف گفته است که نشست های صلح افغانستان روی ملاحظات انتخاباتی امریکا استوار است.


به گزارش خبرنگار نیویورک تایمز از کابل، امریکا ومسکو از وضعیت امنیتی در افغانستان نگرانی یکسان دارند. نگاه امریکا از روی منافع و نگاه روسیه براساس امنیت منطقه یی است. نویسنده روزنامه نیویورک تایمز افزوده است: اختلافات در جنگ سوریه و ایران، مانع همکاری های دو طرف نشده بود اما به نظر می رسد که پیروزی های اخیر روسیه در محاذات جنگ سوریه، سبب شده که درحال حاضر گفت و گوهای خود را با هردو کشور ( افغانستان و امریکا) قطع کند.

ضمیر کابلوف نماینده رئیس جمهور پوتین در افغانستان گفته است که « ما درنشست های بیهوده اشتراک نمی کنیم و این موضوع را به امریکایی ها هم رسانده ایم.» وی افزوده است که روسیه فقط  در گفت وگو های طالبان وحکومت کابل که از حمایت چین و امریکا و پاکستان برخوردار باشد؛ اشتراک خواهد کرد. این درحالی است که در چند دور مذاکرات چهارجانبه در اسلام و کابل، هیأت روسیه و ایران حضور نداشته اند. 
کابلوف گفته است« صادقانه بگویم ما از نشست هایی که واشنگتن به راه می اندازد، خسته شده ایم. و هیچ علاقه یی به اشتراک در مذاکرات هوایی که امریکا به منظور ملاحظات انتخاباتی شان برگزار می کنند؛ نداریم.