-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ بهمن ۲۵, یکشنبه

تغییرات ساعت به ساعت در سوریه

اوضاع سوریه نشان میدهد که  عصر جدید کوری و انهدام عقل بشر فرارسیده است.


به نقل از رویترز، جان کری وزیر خارجه امریکا، روزشنبه درمونیخ درگفت و گو با شبکه تلویزیونی «اورینت تی وی» مستقر در دبی، گفت: اگر بشار اسد به مسئولیت های خود عمل نکند واگر ایرانی ها وروس ها، اسد را وادار به عمل به تعهداتش نکنند دراین صورت جامعه بین المللی همانند احمق ها نمی نشیند وتماشا کند؛ فعالیت ها تشدید خواهد شد تا فشار بر آنها افزایش یابد.

درهمین حال، به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری روسیاسگودنیا، مدودیف نخست وزیر روسیه روزشنبه دردیدار با «بوروت پاخور» رئیس جمهوری اسلوونی درمورد تهاجم زمینی به سوریه گفت: این بازگشت ازمسیر مذاکرات واقدامی نادرست است ونباید طرف های بحران سوریه یکدیگر را با این گونه اظهارات بترسانند.

وی با انتقاد ازکشورهایی که ازتهاجم زمینی به سوریه سخن می گویند، اظهارکرد: برغم به دست آمدن توافقات درمورد سوریه درنشست اخیر گروه حامیان سوریه درمونیخ، مقام های برخی کشورها تهدید می کنند که اگر اقدامات مورد نظر آنها انجام نگیرد عملیات زمینی درسوریه اجرا می کنند.
سرلشگر سیدحسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در تهران گفت: باید به عربستان بگویید ابتدا این ۱۵۰ هزار نیرو را یک جا جمع کند، دوم برای آنها یک رژه درنظر بگیرد و از این نیروها سان ببیند و سپس از آنها فیلمبرداری و برای همگان اثبات کند که چنین نیروهایی وجود دارد، بعدا بیاید و این صداهای گنده را از خود دربیاورد.
همچنان ایران اعلام کرد که آماده دفاع از آسمان سوریه است.
اما روند سفربری جنگی از چندین استقامت به سوی سوریه در جریان است. سرتیپ احمد عسیری مشاور دفتر وزیر دفاع سعودی به خبرنگاران گفت نیروی سعودی موجود در ترکیه، شامل نیروی زمینی نیست بلکه جنگنده‌های وابسته به نیروی دریایی سعودی با کادر کامل هستند که به منظور افزایش حملات نظامی به ترکیه اعزام شدند.