-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ بهمن ۱۹, دوشنبه

در سوریه نجنگیم، جنگ به مرز های ما می رسد.

اظهارات علی جعفری فرمانده سپاه پاسداران


پیک نت: درتهران مراسم تشییع جنازه 6 پاسداری که در سوریه کشته شدند برگزار شد. نام این کشته شدگان سردار محسن قاجاریان، صفدر حیدری، حجت باقری، اسماعیل شجاعی، احمد رضایی اورندی و مصطفی قاسم پور اعلام شد و زمان کشته شدن آنها هفته گذشته.
در این مراسم که در ستاد فرماندهی نیروی زمینی سپاه برگزار شد فرمانده کل سپاه (جعفری) پس از اشاره به تهدید امریکا در سال 1380 برای حمله به ایران که عملی نشد،  گفت:
در دهه هشتاد آمریکا به کشورهای منطقه حمله کرد و پس از افغانستان نوبت ایران بود.
آنها هنگامی که دیدند در عراق ناموفق هستند داعش و جریان‌های مبارز را با سرمایه گذاری‌هایی جدی و اساسی ایجاد کردند و متأسفانه مزدوران منطقه‌ای آنها از جمله آل سعود و همچنین برخی از کشورهای غیرعربی منطقه از این حرکت حمایت کردند.
برخی ابهام دارند و با ساده‌اندیشی می‌گویند که درگیری در سوریه درگیری داخلی است و ما نباید در آنجا حضور داشته باشیم، این در حالی است که چنانچه مقاومت در سوریه شکست بخورد درگیری‌ها به مرزهای ایران می‌رسد.