-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ بهمن ۱۷, شنبه

یعنی با تروریزم «نقشه راه» ساخته می شود؟

اشاره: هیچ نقشه راه، بدون ضمانت قطعی وکامل منافع افغانستان نتیجه نخواهد داد. «نقشه راه» تروریزم مذهبی، تغییر ناپذیر است. «نقشه راه» برای افغانستان همان «نقشه راه» فلسطین است.


حکومت افغانستان امیدوار است که در نشست چهار جانبه امروز (شنبه) در اسلام آباد، طرح و یا نقشه راه برای آغاز مذاکرات صلح، نهایی شود.

اسلام آباد پایتخت پاکستان امروز میزبان اجلاس چهار جانبه می باشد که در آن روی چگونکی آغاز مذاکرات صلح در افغانستان، بحث و گفتگو می شود.

شکیب مستغنی سخنگوی وزارت امور خارجه افغانستان در صحبت با رادیو آزادی گفت، آنها انتظار دارند که در اجلاس امروز نقشۀ راه نهایی شود.

وی گفت:

"قرار است نقشه راه برای مذاکرات صلح نهایی شود و با تأکیدِ که جمهوری اسلامی افغانستان روی استجالیت این روند دارد، جدیاً انتظار دارد که این نقشۀ راه در نشست سومی نهایی شود."

همزمان با این، شورای عالی صلح افغانستان می گوید که هیئت آنها در اجلاس چهار جانبه در اسلام آباد اشتراک می کند.

حبیب الله فوزی مسئول روابط بین المللی شورای عالی صلح افغانستان گفت:

"بلی نماینده گان شورای عالی صلح در دو مجلس که گذشت هم شرکت داشتند و این شورا عضو نشست سومی نیز خواهد بود."

درین نشست، به جای نماینده تروریزم طالب، پاکستان درمیز مذاکره به چانه زنی خواهد پرداخت.

در این میان، عطا محمد شاهد شارژدافیر سفارت پاکستان در مسکو در مصاحبۀ با خبرگزاری انترفکس روسیه گفت، آنها توقع دارند که در اجلاس امروزی اسلام آباد یک پیشرفت مهمی به میان آید.

آقای شاهد در این مصاحبه اش گفت، کشورش می خواهد که حکومت و طالبان افغان بین خود میکانیزم را ایجاد کنند که بر اساس آن برای امنیت و ثبات افغانستان کار مشترک نمایند.