-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ اسفند ۳, دوشنبه

علی اکبرولایتی در دیدار خصوصی با پوتین

«نیروهای مردمی افغانستان» در جنگ سوریه برای دفاع از سوریه ایستاده اند.


علی اکبرولایتی نماینده ویژه رهبر ایران درماه فبروری با ولادیمیر پوتین در کرملین دیدار کرد. وی در مجموعه باشگاه خبرنگاران جوان، برای نخستین بار تایید کرد که «نیروهای مردمی افغانستان» نیز در سوریه سرگرم نبرد اند.
وی اظهارداشت: روسیه و ایران در بسیاری از موارد در رابطه با سوریه نظرات مشترکی دارند، دولت بشار اسد، ارتش سوریه، نیروهای مردمی تحت فرماندهی سردار قاسم سلیمانی و نیروی هوایی روسیه هماهنگی کامل دارند چرا که در غیر این صورت این پیروزی ها بدست نمی آمد. البته مردم و کسانی که کمک کننده دولت سوریه هستند در این امر مهم نقش بسیار مهمی داشته و دارند.

وی تصریح کرد که « به دلیل شجاعت و تدبیر بشار اسد و همراهی مردم و کمک های جمهوری اسلامی ایران این کشور(سوریه) مقاومت می کند.

ولایتی ازتهاجم یک مجموعه بزرگ منطقه یی برای اسقاط حکومت سوریه سخن راند و  اظهار داشت: نیروهای مردمی از افغانستان، پاکستان و کشورهای دیگر در مقابل این تهاجم ایستادند و بالاخره روسیه به این مجموعه پیوست. در حوزه دفاعی ، سیاسی و بین المللی نیز هماهنگی های زیادی وجود دارد.