-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ بهمن ۲۸, چهارشنبه

اطمینان به زلمی «زابلی»

زلمی زابلی چندی پیش از تغیر ناپذیری «شریعت» یک تنه دفاع می کرد٬ اکنون به تشویش است که امریکا نظام های آسیای مرکزی را سرنگون می کند. تا یک سال پیش٬ هنوز فرصت هایی برای این کار وجود داشت٬ حالا وجود ندارد. وضع طوری است که افغانستان٬ امریکا را «تغییر» خواهد داد.به گزارش شبکه اطلاع رساني افغانستان (afghanpaper)، داکتر زلمی زابلی عضو مجلس سنا، گفت: برای ما، در این چهارده سالی که گذشت کاملاً مشخص شده است که آمریکا هیچ کار مثبتی در این سرزمین نخواهد کرد. حتی حالا که پیمان امنیتی با این کشور امضا کرده ایم، به هیچ کدام از مفاد آن عمل نکرده است. آمریکا هشت پایگاه در افغانستان دارد اما طالبان همچنان مردم ما را می کشند و قتل عام می کنند.

وی افزود: منافع آمریکا ایجاب کرده است که به اینجا بیایند. آنها می خواهند به طرف آسیای میانه، چین و سلاح های هسته ای هندوستان بروند تا آنها را مهار کنند و نظام های آسیای میانه را تغییر دهند. به همین دلیل می خواهند در افغانستان جنگ و بحران ادامه داشته باشد تا به راحتی به کار خود بپردازند.