-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ اسفند ۷, جمعه

بازهم توهین ایران به مردم افغانستان

فیلم موهن از سوی «سازمان پدافند غیرعامل کشور» ساخته شده است.


پخش سریالی به نام "شیوع" از شبکه یک صدا و سیمای جمهوری اسلامی با انتقاد گسترده‌ کاربران افغان در شبکه‌های اجتماعی روبرو شده است. افراد معترض پخش این سریال را توهین به شهروندان افغانستان می‌دانند.

به گزارش رادیو آلمان، صدا و سیما از اول اسفند شروع به پخش یک سریال ۱۲ قسمتی کرده است که با واکنش و انتقاد گسترده به خصوص در شبکه‌های اجتماعی روبرو شده است. داستان این سریال درباره مردی افغان است که در جریان اجرای یک "حمله بیولوژیک" به طراحی آمریکا وارد ایران می‌شود.

این سریال که هزینه تولید آن از سوی "سازمان پدافند غیرعامل کشور" تامین شده، در واقع تبلیغی برای خود سازمان است. پزشک جوانی که در این داستان، راز حمله را کشف می‌کند با سازمان پدافند غیرفعال تماس می‌گیرد که از قرار ادامه جریان را به دست می‌گیرد.

یک کاربر افغان در صفحه فیس‌بوک خود نوشته: «سریال تلویزیونی شیوع شخصیت یک ملت را نشانه گرفته است.»

وی پخش این سریال را توهین‌آمیز و مخدوش‌کننده‌ روابط نیک دو ملت ایران و افغانستان دانسته که می‌تواند موج مهاجرستیزی را در ایران به راه ‌اندازد.

کاربر دیگری در توییتر نوشت: سریال "شیوع" دسته گل جدید صداوسیما ، آشکارا نفرت و تحقیر علیه افغانها را ترویج می کند.