-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ بهمن ۲۳, جمعه

کشور حامی طالبان

هشت وزیر زن در کابینه امارات. چه خبر است؟


به گزارش خبرگزاری فارس، «محمد بن رشید» نخست‌وزیر امارات متحده عربی اسامی کابینه 29 نفری دولت جدید را اعلام کرد که در میان آنها نام 8 زن وجود دارد.

عهود الرومی، وزیر خوشبختی و شمّا المزروعی، وزیر امور جوانان امارات متحده عربی دو وزیر زنی هستند که برای وزارتخانه های جدید انتخاب شده‌اند.

شیخ محمد بن زاید چند روز پیش در حاشیه اجلاس جهانی دولت ها در دبی اعلام کرد که قصد انجام تغییراتی را در کابینه این کشور دارد.

کاهش تعداد وزرا، سپردن بخش خدمات به بخش خصوصی و ایجاد پست هایی چون وزیر خوشبختی، وزیر مدارا و تسامح و ایجاد دو شورا برای دانشمندان اماراتی و جوانان این کشور از جمله این تغییرات است.

محمد بن راشد در صفحه تویتر خود نوشت: ماموریت اساسی وزیر خوشبختی هماهنگی با همه طرح های کشور و برنامه ها و سیاست های آن برای خوشبختی جامعه خواهد بود.

بنابر گزارش العالم، در پی این اقدام، کاربران شبکه های اجتماعی در داخل امارات دو هشتگ با عنوان #وزیر_السعادة و #حکومة_السعادة باز کردند و بیش از 10 هزار کاربر به اظهار نظر در آنها پرداختند.

هشتگ دیگری نیز با عنوان #لو_کنت_وزیر_السعادة باز شد و کاربران در چند کشور عربی به اظهار نظر در آن پرداختند.