-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ اسفند ۱۲, چهارشنبه

اشرف غنی خواسته های تروریزم را پذیرفت.

میراحمد «خواجه» این خبر تازه را همرسانی کرد.
براساس این گزارش، هزاران تروریست میرغضب از زندان ها رها می شوند.


"اکسپرس تریبون"پاکستان از قول قطب‌الدین هلال مشاور اشرف غنی و معاون سابق حزب اسلامی حکمتیار در مورد روند صلح نوشت که:دولت هیج مخالفتی با شرط‌های طالبان به جز یکی از آنها ندارد. حکومت وحدت ملی خواهان اصلاح قانون اساسی افغانستان است، کمک کند تا اسامی رهبران طالبان از فهرست تحریم‌های سازمان ملل حذف شوند، دفتر سیاسی آنها در قطر را بازگشایی کنند و زندانیان آنها را آزاد کند.
این اظهارات هلال در حالی مطرخ میشود که گروه تروریستی طالبان از چهار کشور شرکت کننده در مذاکرات چهار جانبه و دیگر کشورهای منطقه‌ درخواست کرده است که قبل از پیوستن به این مذاکرات، پیش شرط‌هایی را بپذیرند.
مشاور رئیس جمهور افغانستان ادامه داد: "اما رئیس جمهور تقاضا طالبان برای نصب و راه اندازی یک دولت موقت در کابل را رد کرده است". "رئيس جمهور اصرار دارد که او نمی خواهد دولت منتخب مردم افغانستان را به خطر بیاندازد."
معاون پیشین حزب اسلامی افغانستان بیان کرد: طالبان دیگر بر خروج نیروهای بین‌المللی از افغانستان تاکید نمیکنند و در حال حاضر خواستار خروج آنها بر حسب برنامه زمانی است.
http://tribune.com.pk/…/kabul-amenable-to-all-but-one-tali…/