-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ اسفند ۲۵, سه‌شنبه

توافق جهانی بر سر سوریه

دنیا یک قدم از جنگ جهانی عقب نشست.


 
اسکای نیوز، روز گذشته خبر داد که رئیس جمهور روسیه "پوتین" پس از گفتگو با وزیر دفاع این کشور و بررسی گزارش های دریافتی درباره موفقیت های حملات نظامی روسیه به مواضع داعش در سوریه، با عقب نشینی بخشی از واحدهای نظامی روسیه که در خاک سوریه مستقر شده بودند موافقت کرد. خروج نظامی روسیه از سوریه، که ظاهرا در چارچوب تفاهم بر سر آتش بس در سوریه و تدوین قانون اساسی جدید و برگزاری انتخابات در این کشور انجام می شود، از امروز (سه شنبه) آغاز می شود. اسکای نیوز اضافه کرد که پیش از اعلام موافقت با خروج واحدهای نظامی روسیه از سوریه، روسای جمهور دو کشور (پوتین و اسد) با یکدیگر گفتگو کردند و اسد از دولت و ملت روسیه بخاطر مقابله با ارتش داعش و دیگر گروه های تروریستی در خاک سوریه تشکر کرد.
(ظاهرا، فشار سنگینی که امریکا به رئیس جمهور ترکیه "اردوغان" برای خاتمه دادن به حمایت هایش از داعش در سوریه و دخالت نظامی در امور داخلی این کشور وارد می آورد در چارچوب تفاهمی باید باشد که خروج واحدهای نظامی روسیه از سوریه نیز بخشی از آنست.)