-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ اسفند ۲۶, چهارشنبه

دو پایگاه دریائی و هوائی در اختیار روسیه، در سوریه باقی ماند.

مصاحبه خبری سخنگوی کرملین


یک روز پس از فراخواندن واحدهای نظامی روسیه از سوریه، سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه فدراتیو "پسكوف" با روزنامه "راسیسكایا گازتا" مصاحبه کرده و نکاتی در باره این بازگشت را تشریح کرد. او گفت:

دو پایگاه هوائی- دریائی سوریه در اختیار ارتش روسیه باقی مانده است. یکی از این پایگاه ها، فرودگاه نظامی "خمیمین" است که به عنوان فرودگاه بین المللی در زمان حافظ اسد ساخته شد و به احترام پسر كشته شده حافظ اسد در جنگ با اسرائیل، نام او را بر این فرودگاه گذاشتند. این پایگاه در ٢٥ كیلومتری شمال بندر مهم سوریه بنام "لاتاك" در دریای مدیترانه قرار دارد .

پایگاه دوم، یک پایگاه دریائی در شهر "طارطوس" است که امنیت آن از هوا، زمین و دریا تامین می شود.

این دو پایگاه ناظر بر عملیات آتش بس در سوریه خواهند بود. پسكوف اضافه كرد كه وزارت دفاع روسیه بزودی جزئیات بیشتری را در باره بازگشت واحدهای نظامی روسیه از سوریه و موقعیت نظامی باقی مانده در سوریه خواهد داد.

پسكوف اضافه کرد: وزیر دفاع و فرمانده عالی ارتش روسیه و رئیس سازمان امنیت همچنان پیگیر حادثه شلیک موشک از زمین به سوی هواپیمای مسافری روسی در صحرای سینا هستند و اعتقاد دارند که عاملین و آمرین آن رویداد باید شناخته شده و مجازات شوند. این پیگیری هیچ نوع محدودیت زمانی و یا مکانی ندارد. ما در هر کجای جهان بدنبال این عاملین و آمرین هستیم.