-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ اسفند ۲۵, سه‌شنبه

جلسه مخفی طالبان با مقامات پاکستان

روزنامه هندی  Daily News and Analyist

به گزارش روزنامه هندی  Daily News and Analyist  شورای عالی طالبان دریک نشست سری با مقامات پاکستان فشارهای آن کشور بر فرآیند مذاکرات صلح با کابل را رد کرده اند. این مذاکره دو هفته قبل دریک مکان مخفی صورت گرفته است.
 به گفته این روزنامه٬ مقامات پاکستان هشدار داده بودند که اگر طالبان تا پایان ماه جاری ( مارچ) به پروسه مذاکرات صلح با کابل ملحق نشوند٬ از پایگاه های شان درخاک پاکستان اخراج خواهند شد. مگر شبه نظامیان طالب این درخواست حامی سنتی خود را رد کرده اند. 
درین حال دوتن از مقامات پاکستان گفته اند که حفظ سلطه و نفوذ پاکستان بر طالبان افغان با شک و تردید هایی همراه شده است. به نوشته روزنامه، یک عضو شورای عالی پاکستان گزارش داده که طالبان درهمان جلسه مخفی با مقامات پاکستان که زمان مذاکرات را اوایل ماه مارچ اعلام کرده بودند؛ به مخالفت برخاسته بودند. به گفته مقام طالبان دسته جات مسلح آن  بعد از رد مذاکرات صلح به داخل افغانستان سرازیر شده اند تا حملات بهاری را سازماندهی کنند.
یک مقام پاکستانی گفته است که پیروزی های طالبان درمیدان های جنگ معادله را تغییر داده است.
یک افسر نظامی بازنشسته پاکستان با اشاره به موفقیت های نظامی طالبان درمیدان های جنگ٬ به این روز نامه گفته است: آن ها ( طالبان) به داشتن پایگاه های دایمی در پاکستان نیاز ندارند. بنا برین اگر پاکستان تهدید کند که پایگاه های شان را مسدود خواهد کرد٬ کدام تاثیری همزمان بر آن ها نخواهد داشت.