-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ فروردین ۱, یکشنبه

تدريس زبان فارسي در همه مدارس اسرائيل!سازمان اطلاعات نظامي اسرائیل معروف به "امان" از وزارت آموزش اين رژيم خواست آموزش زبان فارسي را به عنوان يک ماده درسي در مدارس آن کشور تدريس شود.


"دافنه ليلال" گزارشگر شبکه دو تلويزيون اسرائیل گزارش داد که سازمان اطلاعات نظامي (امان) که از کمبود نيروي انساني رنج مي‌برد، از وزارت آموزش اين رژيم خواست آموزش زبان فارسي را به عنوان يک ماده درسي و از همان پايه اول در مواد درسي اين رژيم جاي دهد.
گزارشگر شبکه دو تلويزيون اسرائیل در ادامه گزارش خود گفت که اين پيشنهاد سازمان اطلاعات نظامي اسرائیل با استقبال وزارت آموزش و پرورش اين رژيم مواجه شده است.


اولين شهري که با ايده اموزش زبان فارسي در مدارس موافقت کرد، شهر بئر السبع بود که حرکت بزرگي را براي آموزش زبان فارسي آغاز مي‌کند و اگر اين طرح با موفقيت مواجه شود، در سراسر اسرائیل به اجرا در مي‌‌آيد.


قرار است، اين رشته در دانشگاه‌هاي اسرائیل هم تدريس شود و فارغ التحصيلان اين رشته مستقيماً به استخدام امان درخواهند آمد؛ البته اين استخدام اختياري خواهد بود؛ اما کساني که به عنوان کارشناس زبان فارسي وارد امان شوند از امتيازات بسياري برخوردار خواهند شد، چون اين افراد خواهند توانست مشکلات اساسي بسياري را که طي سال‌هاي اخير به دليل عدم آشنايي با زبان فارسي در دستگاه‌هاي اطلاعاتي و جاسوسي اسرائیل از جمله امان به وجود آمده رفع کنند.