-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ اسفند ۲۸, جمعه

فارن پالیسی: پاکستان تروریستان را به دو شاخه تقسیم کردهنشریه فارن پالیسی در شماره اخیر خود مطلبی را به نشر رسانده است تحت عنوان پاکستان فکر می کند که با تروریزم می تواند بازی کند، اما اشتباه کرده است.

به نوشته نشریه با آغاز سال 2016 میلادی امیدواری‌ها برای صلح افغانستان زیاد شد زیرا گروه چهار یعنی افغانستان، پاکستان، چین و امریکا فعالیت جدی را برای ترتیب یک چارچوب مذاکرات با طالبان شروع کردند.

موضوع رسیدن به صلح در افغانستان به پاکستان متکی می‌باشد تا طالبان را به میز مذاکرات حاضر کند و با این پلان پاکستان هم عملاً در جنگ علیه افراط گرایی داخل می‌شود، اما پاکستان تروریستان را به دو طبقه تقسیم کرده است.

تروریستان خوب و تروریستان بد و بر عوض آنکه تمام تمرکز خود را برای سرکوب کردن گروه‌های افراطی و عصیانگر جلب کند، به یک تعداد از گروه های افراطی که در افغانستان می‌جنگند، پناه داده و از آنها حمایت می‌کند.

به نوشته نشریه اگر پاکستان همین سیاست خود را ادامه بدهد، امیدی برای صلح در افغانستان وجود نخواهد داشت و بالاخره تروریزم دامنگیر خود این کشور هم خواهد شد که نشانه های آن اکنون هم در پاکستان مشاهده می شود.