-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ فروردین ۳۰, دوشنبه

800 طوطی عشق از مرز عراق قاچاقی وارد ایران شد!

کشف هنگ مرزی پیرانشهر


 


یک ایرانی و یک عراقی، در یک همکاری مشترک، 800 طوطی برزیلی را که در 19 قفس از عراق بصورت قاچاق وارد ایران کردند اما سازمان حفاظت محیط زیست این محموله قاچاق را کشف کرد!

تاریخ ایران به یاد ندارد، چنین حجم و تنوع قاچاقی را که از مرزهای ایران وارد کشور می شود. خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی "ایرنا" در رابطه با کشف 800 طوطی قاچاق خبر داد، هنگ مرزی پیرانشهر و سازمان حفاظت محیط زیست پیرانشهر، در همکاری مشترک توانستند این محموله قاچاق را کشف کنند.

سازمان محیط زیست اعلام کرد که این طوطی پس از معاینه و اطمینان از مبتلا نبودن به بیماری های پرندگان به پارك ملی دریاچه ارومیه منتقل شدند و برای دو قاچاقچی وارد کننده طوطی ها نیز پرونده تشکیل شد.

طوطی برزیلی پرنده ایست خانگی که برخلاف نامش، پرنده صحرای نامیبیا در جنوب غربی آفریقاست و ایرانی ها به آن طوطی عشق هم می گویند. پرنده ای كوچك بین ۱۳ تا ۱۷ سانتیمتر قد و بین ۴۰ تا ۶۰ گرم وزن دارد.

این طوطی که كوچك ترین نوع طوطی در جهان است دارای دمی کوتاه و منقاری تیز و بزرگ است.

پیرانشهر در جنوب آذربایجان غربی واقع است و هم مرز با كشور عراق است.