-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ فروردین ۲۷, جمعه

تصاویر مرکز اتمی آلمان در خانه تروریستهابه موجب گزارش رسانه‌های آلمان، ظاهرا در آپارتمان صلاح عبدالسلام، مظنون اصلی حملات پاریس در بروکسل اسناد و تصاویری در مورد مرکز تحقیقات اتمی یولیش آلمان پیدا شده است.

بنا بر گزارش منتشره در اشپیگل آنلاین، پایگاه خبری RND آلمان (رداکسیونز‌نتس‌ورک دویچلند) با استناد به اظهارات اعضای کمیته کنترل پارلمانی این کشور از کشف تصاویری از ولفگانگ مارکورات، مدیرعامل تأسیسات اتمی آلمان در ایالت نوردراین وست‌فالن در آپارتمان صلاح عبدالسلام خبر داد.

به گزارش رادیو آلمان، هانس گئورگ ماسن، رئیس اداره حفاظت از قانون اساسی آلمان اواخر ماه مارس اطلاعاتی به شدت محرمانه در این باره را در اختیار چند تن از اعضای کمیته کنترل پارلمانی قرار داده بود.

بنا بر این گزارش‌‌،‌ چند تن از نمایندگان پارلمان و یکی از کارشناسان تروریسم اداره حفاظت از قانون اساسی تأیید کرده‌اند که چنین اطلاعاتی موجود است.

RND در گزارش خود می‌گوید، دفتر صدر اعظم و وزارت کشور آلمان اعلام کرده‌اند که اطلاعاتی در این مورد در دست ندارند.

صلاح عبدالسلام، مظنون اصلی ترورهای پاریس است که در ۱۸ مارس (۲۸ اسفند) پس از ۴ ماه پیگرد در بروکسل دستگیر شد. عبدالسلام که مراکشی‌تبار و زاده بروکسل است به مشارکت در ترورهای ۱۳ نوامبر پاریس متهم است که به کشته شدن ۱۳۰ نفر منجر شد.

برادر او نیز در جریان ترورهای ۱۳ نوامبر خود را منفجر کرد.

بر اساس گزارش‌هایی که پیش از این در رسانه‌ها بازتاب یافت، هسته‌ تروریستی مسئول حملات فرودگاه و متروی بروکسل از یک پژوهشگر اتمی بلژیکی جاسوسی کرده است. اعضای این هسته تروریستی در ۲۲ مارس، ۴ روز بعد از بازداشت عبدالسلام بازداشت شدند.

رسانه‌ها پیش از این نوشته بودند که این افراد مخفیانه دوربینی ویدئویی در برابر خانه یک کارشناسن اتمی کار گذاشته و از خانه فیلم گرفته بودند.