-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ فروردین ۱۵, یکشنبه

خبری که در ذات خود غلط است.

140 نفر از گروه داعش به پلیس ننگرهار پیوست!!


انترنشنل بزنس تایمز

نشریه انترنشنل بزنس تایمز چاپ بریتانیا در یک مقاله که در شماره دیروز خود به نشر رسانده، در باره اظهارات قوماندان یک گروه ملیشه محلی تبصره کرده که اخیراً در شرق افغانستان به مبارزه در برابر شورشیان داعش پیوسته است.

ملا رحیم که از قوم شنوار است با ده ها تن از طرفدارانش به مبارزه با گروه داعش کمر بسته است.

نشریه به قول از ملا رحیم می‌نویسد که او با 140 تن دیگر در ولایت ننگرهار به صفوف پولیس محلی پیوسته اند.

به گفته نویسنده مقاله، ولسوال اچین هم این موضوع را تائید کرده گفته است که با پیوستن ملا رحیم و همراهانش به جمع آنها شمار پولیس محلی به 280 تن رسیده‌اند. او می‌گوید، این نیرو با 80 عسکر اردوی ملی یکجا مصروف تأمین امنیت در این ولسوالی می‌باشند.

مقاله به نقل از ملا رحیم می‌نویسد: "تهدید های امنیتی در این ولسوالی در سطح بلند آن قرار دارند."

به گفته نشریه آنها حملات تازۀ را از سوی اعضای شاخه خراسان گروه داعش انتظار دارند که در کوه های بلند مناطق قبایلی تیرا پاکستان مستقر اند.

نویسنده در ادامه مقاله می‌گوید، ملا رحیم و همراهانش بدون کدام امتیاز مالی می‌جنگند.

آنها آموزشی نظامی ضروری را تاکنون ندیده‌اند، سلاح و مهمات کافی در اختیار ندارند و آنها مدعی اند که می‌دانند، چگونه از خاک خود علیه بیگانه گان دفاع کنند.

نشریه انترنشنل بزنس تایمز می‌نویسد، هر چند این افراد به طور رسمی آموزش نظامی ندیده‌اند اما شمار زیاد آنها کسانی اند که در گذشته به رهبری امریکا علیه طالبان جنگیده‌اند و اکنون آنها از سوی عبدالظاهر قدیر معاون ولسی جرگه افغانستان حمایت می‌شوند.

اچین در نزدیکی سرحد پاکستان ولسوالیِ به شمار می رود که به تهدید ها از سوی شورشیان طالب و همچنان جنگجویان گروه داعش روبرو می‌‎باشد.

اما به نوشته نشریه انترنشنل بزنس تایمز، تلاش‌های ملا رحیم و همراهانش نمایانگر آن است که این افراد در منطقه، امنیت را تأمین می‌کنند و ثبات می‌آورند.