-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ اردیبهشت ۴, شنبه

چرا داعش به ایران حمله نمی کند؟یک ژنرال سابق تفنگداران دریایی آمریکا می گوید تهدید اصلی در خاورمیانه، ایران است و حمله نکردن داعش به مرزهای ایران، یک امر غیرتصادفی است که «تهدید» بودن ایران را ثابت می کند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ، «جیم ماتریس» ژنرال بازنشسته ارتش آمریکا که برخی هم آن را گزینه ای محتمل برای کاندیداتوری ریاست جمهوری امسال می بینند گفته که ایران بزرگ ترین تهدید موجود در خاورمیانه است.
بر اساس گزارش «واشنگتن اگزامینر»، ماتریس که در نشست مرکز مطالعات بین الملل و راهبردی شرکت جسته بود، در توضیح نظر خود درباره نقش منطقه ای ایران گفت: «ایران تنها بازیگر جنگ طلب و جنگ طلب ترین بازیگر خاورمیانه است.»
این ژنرال بازنشسته آمریکایی در توضیح دلیل برداشت خود گفت: «تنها کشوری که در خاورمیانه مورد حمله داعش قرار نگرفته، کدام است؟ ایران. این اتفاقی نیست.»
جیم ماتریس جوانب تهدید ایران برای آمریکا را در 5 لایه بر شمرد. بر اساس نظر وی، بحث های هسته ای، دریایی، موشک های بالستیک، محیط سایبر و نیروی قدس، 5 پتانسیل تهدیدآمیز ایران است.
برخی از حامیان ملی جمهوری خواهان، خواستار حضور ژنرال ماتریس در رقابت های انتخاباتی به عنوان گزینه نهایی این حزب هستند؛ ژنرال اما تاکنون این پیشنهاد را قبول نکرده است.