-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ اردیبهشت ۱۱, شنبه

پوتین: سینما وعشق


منبع: خبرگزاری تاس


پوتین چه فیلم هایی را دوست دارد؟
دیدبان روسیه: رئیس جمهور روسیه تاکید کرد که "در هنر به ویژه در هنر سینما مهمتر از هرچیز شروع عشق و محبت است و عشق را باید به معنای گسترده آن در نظر گرفت." پوتین در نشست رسانه­ ای اظهار کرد که به فیلم­ های میهنی و سوژه­ های کلاسیک علاقه زیادی دارد و از این رو فیلم­ های میهنی با سوژه­ های مربوط به جنگ بزرگ میهنی، فیلم­ های دوره شوروی و فیلم های کلاسیک را دنبال می کند.

ولادیمیر پوتین همچنین از فیلم شاهکار روسی «جنگ و صلح» اثر باندارچوک پدر نام برده و گفت که تولید کنندگان خارجی نیز به سوژه­های کلاسیک روسی روی آورده­اند و در همین رابطه از اثر «جنگ و صلح» ساخته یک کارگردان بریتانیایی نام برد. به اعتقاد پوتین این اثر ارزشمند نشان می ­دهد که کارگردان و فیلم­سازان بریتانیا توانسته ­اند به عمق احساسات مردم روس، فضای آن دوره و افکار و اندیشه­ های تولستوی پی ببرند.

رئیس جمهور روسیه از فیلم­ های "استانیسلاو گاواروخین" کارگردان روس نیز یاد کرده و گفت که آثار وی را می­ توان بارها و بارها تماشا کرد.

وی بر اهمیت موضوع عشق و نیکی در فیلم تاکید کرده و همچنین اعتراف کرد که در روسیه مشکل معرفی و توسعه فیلم ­های میهنی وجود دارد. وی از همه مسئولین سینماها خواست که شبکه سینمایی را در کشور فعال سازند.