-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ فروردین ۱۹, پنجشنبه

"نایل ست" پخش "المنار" را متوقف کرد

نشانه های انفجار در دنیای عرب


شرکت ماهواره ای "نایل ست" مصر در اقدامی پخش برنامه های شبکه "المنار" وابسته به حزب الله لبنان را رسما متوقف کرد. این مرکز مدعی است برنامه های شبکه المنار باعث "اختلافات طائفه ای و مذهبی" می شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه العربیه، شرکت ماهواره ای "نایل ست" مصر در ابلاغیه ای به وزارت ارتباطات لبنان بر لزوم توقف پخش برنامه های شبکه ماهواره ای المنار وابسته به حزب الله از ساعت هشت صبح امروز (چهارشنبه) به وقت قاهره تاکید کرد.

این شرکت مدعی شد این تصمیم به این دلیل اتخاذ شده که شبکه المنار توافقنامه امضا شده را نقض کرده و اقدام به پخش برنامه هایی می کند که باعث "تحریک" و "اختلاف طائفه ای" می شوند. علاوه بر این تاریخ قرارداد میان دو طرف نیز منقضی شده است.

موسسه "عرب ست" نیز در دسامبر گذشته اعلام کرد به دنبال "نقض" برخی موارد مندرج در قراردادش با شبکه المنار قرارداد مذکور باطل شده و پخش برنامه های این شبکه متوقف می شود.

وزرای خارجه اتحادیه عرب در نشست اخیر خود در مرکز این اتحادیه در شهر قاهره حزب الله لبنان را یک "گروه تروریستی" دانستند.

همچنین کشورهای شورای همکاری خلیج فارس نیز حزب الله لبنان را با تمامی رهبران، شاخه ها و گروه های وابسته به آن یک "سازمان تروریستی" اعلام کردند.