-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ خرداد ۷, جمعه

450 نویسنده علیه «ترامپ» نامه نوشتندبه گزارش ایسنا، 450 نویسنده که در میان آن ها برندگان جوایز «پولیتزر» و حلقه منتقدین کتاب ملی آمریکا هم به چشم می خورد، "تعصب و بومی پرستی" دونالد ترامپ را محکوم کرده و به کاندیداتوری او برای ریاست جمهوری آمریکا اعتراض کردند.

«استفن کینگ»، «مایکل چابون»، «آنتونی مارا» و «جنیفر ایگان» از جمله افرادی هستند که پای این نامه را امضا کرده اند. در بخشی از این نامه که در نشریه «لیتراری هاب» منتشر شده، آمده است: ما به خاطر وجدانمان به نامزدی «دونالد ترامپ» در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا اعتراض داریم؛ زیرا اعتقاد داریم دانش، تجربه، انعطاف پذیری و هوشیاری تاریخی از خصوصیات ضروری برای یک رهبر است. چون تاریخ دیکتاتوری، تاریخ سوءاستفاده، فاصله ها، عوام فریبی و دروغ است.

نام چهره های دیگری همچون «لیدیا دیویس»، «سلسته نگ»، «ریکی مودی»، «ربکا سولنیت» و «لارن گراف» نیز پای این نامه دیده می شود. بیش تر این نویسندگان اهل نیویورک هستند و برخی از تگزاس، می سی سی پی و تگزاس.

به گزارش هافینگتون پست، این نخستین مرتبه نیست که نویسندگان آمریکایی برای ابراز عقیده خود کمپین تشکیل می دهند و اقدام به نوشتن نامه ای سرگشاده می کنند؛ پیش تر در سال 2014، 900 نویسنده اعتراض خود را نسبت به سیاست های وب سایت «آمازون» و خساراتی که به صنعت نشر کتاب و نویسندگان وارد می کند، از طریق روزنامه «نیویورک تایمز» اعلام کردند.

«دونالد ترامپ» نامزد حزب جمهوری خواه انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکاست که به خاطر سخنان تند خود در رسانه ها با عناوینی همچون "دروغگوی زنجیره ای"، "نژادپرست"، "مبلغ بیگانه هراسی"، "ضدزن" و... شناخته می شود. «ترامپ» بارها تاکید کرده در صورت پیروز شدن در انتخابات، مسلمانان ساکن آمریکا را اخراج خواهد کرد.