-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ اردیبهشت ۲۱, سه‌شنبه

سوریه؛ بن بست سپاه و تهدید به عملیات نظامی بیشتر

جالب است! درمانده گی طلا پرستان عرب به حدی است که از یک تلفات 20 نفری ایرانی ها در سوریه،  به اندازۀ تلفات هزار نفری، مشعوف و ذوق زده شده اند!


محسن رضایی و علی شمخانی گفته‌اند که جمهوری اسلامی ماجرای «خان طومان» سوریه را «بی‌پاسخ» نخواهد گذاشت و «تقاص» خون نیرو‌های کشته شده سپاه را خواهد گرفت.

در جریان حمله هفته گذشته گروهی از مخالفان بشار اسد به شهرک «خان‌طومان» در استان حلب در سوریه ۱۳ عضو سپاه کشته و ۲۱ نفر دیگر زخمی شدند.

به گزارش دیگربان، محسن رضایی گفته: مخالفان اسد با حمایت ترکیه و عربستان سعودی، غافلگیرانه به نیروهای سپاه حمله کردند و منطقه خان‌طومان را گرفتند اما به‌زودی تقاص سختی از آنان گرفته خواهد شد.

این در حالیست که روزنامه الوطن چاپ عربستان طی گزارشی با عنوان "حلب و بن ‌بست سپاه پاسداران" نوشته: سپاه پاسداران در سوریه وارد مرحله یاس شده و کنترل جنگ را از دست داده است. در عراق هم قاسم سلیمانی اعتراض مردم علیه خودش را شنید.

این منبع نوشت: علاوه بر اینها دوباره تهدید به بستن تنگه هرمز بر روی کشتی های آمریکایی می‌ کنند...این تحولات نشان می دهد که سیاست مداخله جویانه رژیم ایران در منطقه با بن ‌بست بزرگی روبرو است.