-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ خرداد ۳, دوشنبه

هشدار بزرگترین ارتش جهان به آمریکا
 به نوشته روزنامه انگلیسی «دیلی میل» «لیو ژنمین» معاون وزیر خارجه چین در سخنانی هشدار دهنده خطاب به آمریکا گفت: «البته مردم چین دنبال جنگ نیستند و ما مخالف جنگ افروزی های آمریکا هستیم ولی اگر ماجرای جنگ ویتنام و کره تکرار شود، ما آماده دفاع از خود هستیم.»

این مقام چینی در ادامه افزود: «ما از نظر انتقال انرژی به شدت متکی به دریایی جنوبی چین هستیم و به همین دلیل به امنیت منطقه اهمیت زیادی می دهیم.» وی نسبت به ایجاد پایگاه های نظامی آمریکا در این منطقه نیز هشدار داد.

اواسط هفته گذشته دو جنگنده چینی یک هواپیمای جاسوسی آمریکا از نوع « EP-3» را در نزدیکی جزیره «هینان» رهگیری کردند.

بر اساس این گزارش، چین بزرگترین ارتش جهان با بیش از دو میلیون نیرو را  در اختیار دارد و در سال های اخیر قابلیت های هوایی و دریایی خود را افزون تر نموده است.

چین و آمریکا در جریان نبرد کره خلال سال های 1950- 1953 هزاران نیروی نظامی خود را از دست دادند. چین همچنین علاوه بر آمریکا، با متحدان این کشور چون فیلیپین، ژاپن و تایوان مشکلاتی دارد.