-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ خرداد ۱, شنبه

ترامپ: من به ایران موشک های معیوب میفروشم!

اکبر گنجی:


 آمریکای ترامپ، ضعیف و زیر ستم دولت‌های دیگر و مهاجران 
رادیو زمانه: من نیز به عنوان یک مهاجر ایرانی که در آمریکا زندگی‌ می‌کند و اهداف والایی چون دموکراسی و صلح و حقوق بشر را تعقیب می‌کند، به طور جدی انتخابات آمریکا را دنبال می‌کنم و می‌پرسم اگر ترامپ پیروز شود، چه خواهد شد...
ترامپ تأکید دارد که توافق هسته‌ای با ایران یک معامله بسیار بد بود که در آن سر آمریکا کلاه رفته و این توافق امنیت اسرائیل را به خطر انداخته است. او در ماه مارس گفت که در این معامله وحشتناک ما ۱۵۰ میلیاد دلار برای هیچ به ایران داده ایم. آیا احمقانه نیست که ما به ایران پول بدهیم و آنها بجای بوئینگ، ایرباس خریداری کنند؟
 ترامپ در ماه آوریل دوباره ادعا کرد که ما به ایران بیش از ۱۵۰ میلیارد دلار داده ایم، و ایران با آن سلاح‌های دیگران را می‌خرد. اگر من رئیس جمهور شوم به ایران ۱۲ میلیارد دلار موشک‌های معیوبی که کار نمی‌کنند می‌فروشم و این گونه فریب شان می‌دهم. مدعیات ترامپ کاذبند. برای این که :
اولاً: این پول‌ها دارایی‌های بلوکه شده خود ایران است و بارها از "ما دادیم" سخن گفتن آن را از دروغ بودن نمی‌اندازد. ثانیاً: دولت اوباما بارها گفته است که میزان دارایی‌های ایران حدود ۵۵ میلیارد دلار است، نه ۱۵۰ میلیارد دلار. ثالثاً: جان کری گفت ایران فقط به ۳ میلیارد دلار از کل دارایی ۵۵ میلیارد دلاریش دست یافته است. رابعاً: آمریکا ۲ میلیارد دلار از ذخایر بانک مرکزی ایران را هم مصادره کرده که جمهوری اسلامی آن را بزرگترین دزدی به شمار می‌آورد. وقتی ترامپ درباره دارایی‌های خودش راست نمی‌گوید، نمی‌توان از او توقع داشت که درباره دیگران راست بگوید.