-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ اردیبهشت ۱۴, سه‌شنبه

ترمپ: چنین به امریکا تجاوز کرده است.

ترمپ گفت ما به این وضعیت خاتمه می دهیم.


دونالد ترامپ، نامزد پیشتاز رقابتهای اولیه جمهوریخواهان برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در اظهاراتی در انتقاد از سیاست تجاری چین، این کشور را متهم به "تجاوز" به آمریکا کرده است.

ترامپ در گردهمایی که در ایالت ایندیانا برگزارشد چین را مسئول "بزرگترین سرقت در تاریخ جهان" دانست.

این تاجر و سرمایه‌گذار میلیاردر، پیش از این هم چین را متهم کرده بود که با فریبکاری درباره ارزش پول این کشور باعث رقابتی شدن صادراتش در بازارهای جهانی شده است.

به گفته ترامپ این مسئله به شدت بر تجارت و بازار کار آمریکا اثر منفی داشته است.

ترامپ در بخشی دیگر از سخنانش در این گردهمایی گفت: "ما نمی‌توانیم به چین اجازه دهیم که همچنان کشور ما را مورد تجاوز قرار دهد. ما این مسئله را تغییر می‌دهیم. فراموش نکنید که ما می‌توانیم این کار را بکنیم."

این اولین باری است که ترامپ از لفظ "تجاوز کردن" درارتباط با چین و تجارت این کشور یاد می‌کند.

دونالد ترامپ در برنامه های انتخاباتی اش وعده داده که " توافق بهتری با چین خواهد داشت که به تجارت آمریکا و بازار کار این کشور کمک کند."

ترامپ از چهره‌های جنجالی انتخابات آمریکا بشمار می‌رود و تاکنون چندین چهره ارشد حزب جمهوری‌خواه با نامزدی ترامپ مخالفت کرده‌اند چون در توانایی او برای رقابت با دموکرات‌ها در انتخابات سراسری تردید دارند؛ به علاوه بسیاری از آنها به نحوه رفتار و کردار ترامپ اعتراض دارند.