-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ اردیبهشت ۳۱, جمعه

کتاب "۲۰۱۷: جنگ با روسیه

ارشدترین ژنرال بازنشته ناتو هشدار دارد که در معرض خطر جنگ اتمی با روسیه قرار داریم.به گزارش ایسنا، یکی از ارشدترین ژنرال‌های بازنشسته ائتلاف ناتو تاکید کرد، اگر ناتو توانایی‌های دفاعی‌اش را در کشورهای حوزه بالتیک افزایش ندهد، ظرف یک سال در معرض خطر یک جنگ اتمی با روسیه قرار می‌گیرد.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، ژنرال سر ریچارد شیرف که بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴ میلادی به عنوان معاون فرمانده عالی ائتلاف ناتو در اروپا خدمت کرده بود، گفت: حمله به استونی، لیتوانی یا لتونی که همگی اعضای ناتو هستند یک احتمال جدی محسوب می‌شود و غرب باید اکنون برای اجتناب از یک فاجعه بالقوه وارد عمل شود.

وی کتابی تحت عنوان "۲۰۱۷: جنگ با روسیه" نوشته و تاکید کرده است رویدادهایی که در این کتاب توصیف می‌شوند کاملا محتمل هستند. حقیقت ترسناک این است که از آنجایی که روسیه تمامی جنبه‌های ظرفیت دفاعی‌اش را به تجهیزات اتمی مجهز کرده، اگر جنگی صورت گیرد اتمی خواهد بود.

ژنرال شیرف گفت: ممکن است پوتین با مشاهده ضعف در ناتو به مداخله در حوزه بالتیک متقاعد شود و پیش بینی می‌شود که پوتین همانند کاری که در کریمه انجام داد، اقداماتش را به عنوان یک عمل دفاعی برای حفاظت از اقلیت‌های روس زبان در این کشورها توجیه کند.

ناتو تاکنون تدابیر دفاعی در کشورهای حوزه بالتیک را افزایش داده اما ژنرال شیرف گفت: ناتو باید آنقدر تدابیر امنیتی را بالا ببرد که هر متعرض به خود بگوید که ارزش خطر کردن ندارد. می‌توانم بگویم که این تدابیر در حال حاضر آنقدر بالا نیستند.